Oxygenoterapia

omladnite a zbavte sa stresu

 

37,2 triliónov buniek je v ľudskom tele, a každá potrebuje kyslík

Pre ľudský organizmus jedna z najprirodzenejších látok. Bez kyslíka nie je život. Bez kyslíka by neprežila ani jedna bunka nášho tela. Ľudské telo obsahuje niekoľko miliárd buniek a neustále vznikajú nové. Pre dobré fungovanie buniek je kyslík nutnosťou. Naše telo má dômyselný systém distribúcie tejto nevyhnutnej zložky života. Krvou sa kyslík dopraví aj do tých najodľahlejších častí.

Kyslík a jeho účinky na organizmus

 

má výrazný detoxikačný účinok na organizmus. Telo prirodzene zbavuje anaeróbnych baktérí, ktoré by inak svojou prítomnousťou veľmi negatívne pôsobili na vitalitu celého tela. Kyslík zlepšuje metabolické deje organizmu. Všetky bunky tela kyslík využívajú na vytváranie energie.Podporuje vstrebávanie životne dôležitých živín. Pri kardiovaskulárnych ochoreniach zlepšuje stav. Pri anémií a celkovo problémoch s obehovým systémom je kyslík balzamom na telo aj na dušu postihnutého.

Kyslík v čistej forme oxygenoterapie je vhodné pravidelne dopĺňat lebo sa vyčerpáva stresom a celkovými škodlivými prostriedkami životného prostredia.

 

Vdýchnutý kyslíka sa priamo naviaže na krvný hemoglobín a krvnou cestou je dopravený do celého tela. Pôsobením kyslíka sa organické látky v tele oxidujú na vodu a oxid uhličitý. Energia z týchto exotermických procesov udržiava teplotu tela okolo 37 stupňoch celzia.

 

Kyslík bol prvýkrát objavený a jeho úžasné účinky popísané v roku 1774. Objavil ho Carl Wilhelm Scheele a Joseph Priestley.

Obsah kyslíka v atmosfére 21 %. To je percento voľne dostupné pri bežnom dýchaní, takto vysoké percento sa vyskytuje v horských oblastiach. V mestách je percento ešte nižšie a v horúcich mesiacoch sa percento kyslíka ešte znižuje.

 

Percento kyslíka u človeka udáva obsah kyslíka v krvi. U chorých ľudí sa percento kyslíka v krvi výrazne znižuje.

 

Počas oxygenoterapie dýchate až 95% čistého kyslíka.